Oferta Instytutu » Opracowania i raporty dot. rynku nieruchomości

Opracowania i raporty dot. rynku nieruchomości

Instytut Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl zachęca Państwa do zapoznania się z analizą badań ankietowych dotyczących preferencji nabywców mieszkań w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu wraz z dynamiką zmian preferencji w okresie ostatnich lat.

Autorami badań są analitycy Instytutu:
- Kraków:  Krzysztof Bartuś, Piotr Krochmal, dr Michał Głuszak
- Wrocław: Katarzyna Puterko, dr Michał Głuszak
- Warszawa: Marta Górska, Jarosław Strzeszyński, dr Michał Głuszak

Analiza popytu mieszkaniowego to ważne źródło informacji w rachunku opłacalności inwestycji deweloperskich i przy planowaniu inwestycji. Adresowana jest ona zatem do deweloperów, banków finansujących inwestycje mieszkaniowe, instytucji odpowiedzialnych za politykę mieszkaniową i planowanie przestrzenne. Wyniki badań popytowych są ważne także dla specjalistów zaangażowanych na rynku nieruchomości: architektów, analityków rynkowych, doradców inwestycyjnych, rzeczoznawców majątkowych i pośredników w obrocie nieruchomościami.

 

W swojej ofercie Instytut posiada również kwartalne raporty odzwierciedlające sytuację na krakowskim rynku deweloperskim budownictwa wielomieszkaniowego. Znaleźć w nich można m. in.: wykazy inwestycji mieszkaniowych w obszarze metropolitalnym miasta Krakowa, aktualne średnie ceny na wszystkich inwestycjach w Krakowie i w jego obszarze metropolitalnym, zagregowane dane dotyczące aktualnego oraz historycznego poziomu oferty z ostatnich lat, bieżący oraz historyczny poziom sprzedaży mieszkań, strukturę średnich cen na poszczególnych obszarach miasta, rozkład inwestycji w poszczególnych przedziałach cenowych, dynamikę zmian ilościowych inwestycji mieszkaniowych, trend cenowy.


Zapraszamy do zakupu opracowań!

Ceny oraz informacje jak zamówić >>> 

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Maria Noworól Maria Noworól
Rzeczoznawca majątkowy, analityk i doradca rynku nieruchomości, architekt. Członek założyciel Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości, członek Komisji Etyki (...) »

Partnerzy Instytutu MRN