Konferencje » Inwestowanie w nieruchomości - czy to się jeszcze opłaca? Perspektywy rynku nieruchomości w Krakowie. Sytuacja na rynkach równoległych: Śląsk i Wrocław

Inwestowanie w nieruchomości - czy to się jeszcze opłaca? Perspektywy rynku nieruchomości w Krakowie. Sytuacja na rynkach równoległych: Śląsk i Wrocław

III Konferencja MRN.pl, 28 maja 2008, Hotel Sheraton, Kraków

III Konferencja Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości mrn.pl
Impreza odbyła się w Hotelu SHERATON, w sali konferencyjnej Wisła,
przy ul. Powiśle 7 w Krakowie, w dniu 28 maja 2008 r.

 

Po kilku latach rekordowych cen, znakomitej koniunktury nad rynkiem mieszkaniowym pojawiły się ciemne chmury. Czy korekta cen przy zwiększonej podaży mieszkań utrzyma się w tym roku, czy też pogłębią się jeszcze tendencje spadkowe? Jak długo potrwa hossa na rynkach: biurowym, hotelowym, logistycznym? Jak rozwija się rynek nieruchomości komercyjnych? W jakich segmentach rynku nieruchomości wciąż można jeszcze zarobić?

Między innymi na te pytania staralno się odpowiedzień podczas III konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości mrn.pl pt.:

 

INWESTOWANIE W NIERUCHOMOŚCI  - CZY TO SIĘ JESZCZE OPŁACA?
 
PERSPEKTYWY RYNKU NIERUCHOMOŚCI W KRAKOWIE
SYTUACJA NA RYNKACH RÓWNOLEGŁYCH: ŚLĄSK I WROCŁAW

 

Tegoroczna konferencja poświęcona była perspektywom rozwoju rynku nieruchomości i sytuacji na rynku krakowskim. Po raz pierwszy przedstawiono również analizy dotyczące Śląska i Wrocławia. Analitycy Instytutu oraz zaproszeni eksperci z Katowic i Wrocławia zaprezentowali 12 analiz sektorowych (rynek mieszkaniowy, deweloperski, gruntów, domów, komercyjny, biurowy, hotelowy, kamienic, a także podkrakowskie rynki działek i domów) opartych na kilkuletniej historii rynku. Instytut jako jedyny małopolski ośrodek prowadzi własne badania rynkowe oparte na rzeczywistych transakcjach rynkowych (blisko 100.000 transakcji) a nie tylko internetowych ofertach. Prelegenci podsumowali ostatni rok na rynkach nieruchomości oraz zaprezentowali prognozy zachowań rynkowych w najbliższym czasie. Gościem specjalnym tegorocznej konferencji była Dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa Pani Magdalena Jaśkiewicz.


Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Paweł Drelich Paweł Drelich
Rzeczoznawca majątkowy z Wrocławia. Ekspert wrocławskiego i dolnośląskiego rynku nieruchomości. Członek Polskiego Towarzystwa Rzeczoznawców Majątkowych.  »

Partnerzy Instytutu MRN