Konferencje » Inwestowanie w nieruchomości - czy to się jeszcze opłaca? Perspektywy rynku nieruchomości w Krakowie. Sytuacja na rynkach równoległych: Śląsk i Wrocław

Inwestowanie w nieruchomości - czy to się jeszcze opłaca? Perspektywy rynku nieruchomości w Krakowie. Sytuacja na rynkach równoległych: Śląsk i Wrocław

III Konferencja MRN.pl, 28 maja 2008, Hotel Sheraton, Kraków

III Konferencja Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości mrn.pl
Impreza odbyła się w Hotelu SHERATON, w sali konferencyjnej Wisła,
przy ul. Powiśle 7 w Krakowie, w dniu 28 maja 2008 r.

 

Po kilku latach rekordowych cen, znakomitej koniunktury nad rynkiem mieszkaniowym pojawiły się ciemne chmury. Czy korekta cen przy zwiększonej podaży mieszkań utrzyma się w tym roku, czy też pogłębią się jeszcze tendencje spadkowe? Jak długo potrwa hossa na rynkach: biurowym, hotelowym, logistycznym? Jak rozwija się rynek nieruchomości komercyjnych? W jakich segmentach rynku nieruchomości wciąż można jeszcze zarobić?

Między innymi na te pytania staralno się odpowiedzień podczas III konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości mrn.pl pt.:

 

INWESTOWANIE W NIERUCHOMOŚCI  - CZY TO SIĘ JESZCZE OPŁACA?
 
PERSPEKTYWY RYNKU NIERUCHOMOŚCI W KRAKOWIE
SYTUACJA NA RYNKACH RÓWNOLEGŁYCH: ŚLĄSK I WROCŁAW

 

Tegoroczna konferencja poświęcona była perspektywom rozwoju rynku nieruchomości i sytuacji na rynku krakowskim. Po raz pierwszy przedstawiono również analizy dotyczące Śląska i Wrocławia. Analitycy Instytutu oraz zaproszeni eksperci z Katowic i Wrocławia zaprezentowali 12 analiz sektorowych (rynek mieszkaniowy, deweloperski, gruntów, domów, komercyjny, biurowy, hotelowy, kamienic, a także podkrakowskie rynki działek i domów) opartych na kilkuletniej historii rynku. Instytut jako jedyny małopolski ośrodek prowadzi własne badania rynkowe oparte na rzeczywistych transakcjach rynkowych (blisko 100.000 transakcji) a nie tylko internetowych ofertach. Prelegenci podsumowali ostatni rok na rynkach nieruchomości oraz zaprezentowali prognozy zachowań rynkowych w najbliższym czasie. Gościem specjalnym tegorocznej konferencji była Dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa Pani Magdalena Jaśkiewicz.


Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Tatiana Korniak Tatiana Korniak
Rzeczoznawca majątkowy, analityk rynku nieruchomości. Analityk Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl. Biegły sądowy z zakresu wyceny nieruchomości oraz (...) »

Partnerzy Instytutu MRN