Konferencje » Każdy kryzys kiedyś się kończy. Perspektywy krakowskiego rynku nieruchomości w analizach Instytutu MRN.pl oraz wybrane analizy z innych polskich miast

Każdy kryzys kiedyś się kończy. Perspektywy krakowskiego rynku nieruchomości w analizach Instytutu MRN.pl oraz wybrane analizy z innych polskich miast

IV Konferencja MRN.pl, 4 czerwca 2009, Hotel Qubus, Kraków

IV Konferencja Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości mrn.pl
Impreza odbyła się w Hotelu QUBUS w Krakowie, w dniu 4 czerwca 2009 roku.

 

W jakim punkcie cyklu koniunkturalnego znajduje się rynek nieruchomości? Czy osiągnęliśmy już przysłowiowe dno czy też spadkowa tendencja utrzyma się jeszcze przez jakiś czas? A może teraz właśnie jest najlepszy moment na zakup mieszkania? Czy jednak warto wstrzymać się z decyzją i poczekać, licząc na jeszcze głębsze spadki cen? Jak wygląda sytuacja na rynkach powierzchni biurowych, logistycznych, komercyjnych i hotelowych? Czy grozi nam zapaść tak poważna jak na rynkach nieruchomości w USA i Hiszpanii, czy też możemy spokojnie wypatrywać końca kryzysu i powrotu lepszych czasów?

Odpowiedzi na postawione wyżej pytania na podstawie najnowszych danych rynkowych próbowali udzielić eksperci Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości mrn.pl podczas dorocznej konferencji:


 

KAŻDY KRYZYS SIĘ KIEDYŚ KOŃCZY

PERSPEKTYWY KRAKOWSKIEGO RYNKU NIERUCHOMOŚCI W ANALIZACH INSTYTUTU MRN.pl ORAZ WYBRANE ANALIZY Z INNYCH POLSKICH MIAST

 

Tegoroczne spotkanie poświęcone było ocenie tego co wydarzyło się na krakowskim rynku nieruchomości w ciągu ostatniego roku. Analitycy Instytutu oraz zaproszeni eksperci zaprezentowali analizy dotyczące poszczególnych sektorów rynku: mieszkaniowego, deweloperskiego, gruntów, domów, nieruchomości komercyjnych, biurowych, hotelowych, kamienic, a także podkrakowskich rynków działek i domów, na podstawie udokumentowanej historii rynku.

Instytut jako jedyny małopolski ośrodek prowadzi własne badania rynkowe oparte na rzeczywistych transakcjach rynkowych (na chwilę obecną posiada ponad 100 tys. transakcji), a nie tylko internetowych ofertach. Prelegenci podsumowali to, co wydarzyło się w ostatnim roku na rynkach nieruchomości oraz podzielili się swoimi opiniami i prognozami możliwych zachowań rynkowych w najbliższym czasie.

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Jarosław Czerski Jarosław Czerski
Członek założyciel Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości, obecnie pełniący funkcję wiceprezesa, Członek Komisji Opiniującej Małopolskiego Stowarzyszenia (...) »

Partnerzy Instytutu MRN