Komentarz miesiąca

 • 1
  data: 14.12.2021

  Skondensowane podsumowanie 2021r. na rynku nieruchomości w Krakowie.

  Miniony rok był kolejnym rokiem cenowych rekordów na rynku nieruchomości. Konsumpcyjny boom napędzany transferami socjalnymi był kołem zamachowym postcovidowego ożywienia na początku roku. Doprowadziło to do silnej przewagi popytu nad podażą, mimo rosnących cen. Silne wzrosty inflacji trwające od wiosny a szczególnie nasilone w drugiej połowie roku dały z kolei silny impuls do ucieczki z kont oszczędnościowych w instrumenty, które zabezpieczą je przed inflacją. »

 • 2
  data: 28.06.2021

  Ceny mieszkań przebiły szklany sufit

  Jednostkowa cena ofertowa mieszkań na rynku pierwotnym w I kwartale 2021 roku wzrosła do nienotowanego dotychczas poziomu 10,5 tys. zł/m2. Skok cenowy z poziomu 9,9 tys. zł/m2 (poziom IV kw. 2020 r.) nastąpił gdy na rynek wróciły osoby, które odłożyły zakup mieszkania w czasie kulminacji pandemii i wróciły na rynek gdy pandemia już była w odwrocie. »

 • 3
  data: 23.11.2020

  COVID grawitacją dla cen mieszkań

  Po 3 kwartałach 2020 r. znaleźliśmy się w oku drugiej fali pandemii. Jakie wywoła ona skutki na krakowskim rynku mieszkaniowym można przewidzieć, będąc bogatszym o obserwacje pierwszej, wiosennej fali koronawirusa. Pierwsza fala spadła na rynek mieszkań jak grom z jasnego nieba, a mimo to nie wyrządziła mu wielkich krzywd. Zatrzymała wzrost cen, trwający od wielu lat, stabilizując go na poziome w którym pojawiła się pandemia. »

 • 4
  data: 30.04.2020

  Kupuj w czasie pandemii - potem będzie drożej

  Rynek mieszkaniowy w ostatnich latach przypominał cenowo odjeżdżający pociąg do którego wskakują goniący go pasażerowie. Ceny rosły rocznie w tempie dwucyfrowym. Szybkie decyzje zakupowe na początkowym etapie sprzedaży były najbardziej racjonalnym zachowaniem w otaczającej rzeczywistości. Potem nie było już w czym wybierać, a na wyczekanych kolejnych inwestycjach ceny były jeszcze wyższe. »

 • 5
  data: 11.07.2016

  Jak urządzić biuro, by efektywnie pracować?

  W pracy spędzamy ogromną ilość czasu. Powinniśmy pracować więc w otoczeniu przyjaznym – i nie mamy tutaj na myśli tylko przyjaznej atmosfery, którą tworzą ludzie wokół nas. Miejsce pracy – a więc nasze biurko, krzesło, regały, salki do spotkań itd. powinny tworzyć harmonijną całość. Całość, w której będziemy się doskonale czuć, a co za tym idzie – efektywnie i wydajnie pracować. Jak urządzić idealne biuro, do którego będziemy przychodzić z uśmiechem? »

1
2
3
4
5
6

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Katarzyna Puterko Katarzyna Puterko
Rzeczoznawca majątkowy, analityk rynku nieruchomości, magister ekonomii, wiceprezes Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości mrn.pl. Od 2004 roku, w ramach (...) »

Partnerzy Instytutu MRN