Komentarz miesiąca

 • 16
  data: 19.04.2013

  Najczęściej kupowane nieruchomości - analiza preferencji nabywców

  Na podstawie corocznych badań ankietowych popytu mieszkaniowego w 3 największych miastach Polski – Warszawie, Krakowie i Wrocławiu - realizowanych przez Instytut Analiz Monitor Rynku Nieruchomości można stwierdzić, że wyniki badań w kilku ostatnich latach we wszystkich miastach w znacznej części pokrywają się ze sobą, co pokazuje, że sytuacja rynkowa nie zmienia się drastycznie z roku na rok, a preferencje nabywców mieszkań są stosunkowo stabilne. »

 • 17
  data: 24.01.2013

  To dobry okres na zakupy

  "Ceny są już naprawdę niskie i myślę, że nie będą spadały na tyle, żeby uzasadnione było jeszcze dłuższe odkładanie w czasie nabycia mieszkania" - Katarzyna Puterko, wiceprezes Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości mrn.pl »

 • 18
  data: 14.12.2012

  W 2013 ceny sięgną dna

  Ceny mieszkań na rynku pierwotnym w 2012 roku spadły w Krakowie aż o 10%, dla wielu firm deweloperskich zbliżając się do granic opłacalności. Rok 2013 zapowiada się jako kontynuacja tego trendu. Czy 7 lat bessy (z niewielkim wyhamowaniem w latach 20010-2011) wystarczy aby rynek zaczął się podnosić z kolan? »

 • 19
  data: 27.08.2012

  Rynek w czasie wojny

  Spadki cen mieszkań na rynku pierwotnym trwające od początku roku dla większości nie są zaskoczeniem. Oczekiwali ich klienci, spodziewali się deweloperzy. Dla nikogo, kto śledzi rynek nieruchomości, też nie powinno być zaskoczeniem to, że obecnie mamy największą ilość lokali mieszkalnych w ofercie. »

 • 20
  data: 13.07.2012

  Krakowski rynek powierzchni biurowych - podaż spada

  Rynek nieruchomości biurowych w Krakowie w 2012 ożywił się za sprawą nowych inwestorów poszukujących lokalizacji dla swoich centrów z sektora BPO i IT oraz już obecnych planujących zwiększenie zatrudnienia. »

2
3
4
5
6
7

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Krzysztof Bartuś Krzysztof Bartuś
Rzeczoznawca majątkowy, analityk i doradca rynku nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami. Członek założyciel Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości. (...) »

Partnerzy Instytutu MRN