Informacje

 • 6
  data: 06.05.2021

  Krakowskie kamienice. Za ile można je kupić?

  Średnia cena za kamienicę w stolicy Małopolski wyniosła w ubiegłym roku 7,2 mln zł. Tymczasem w 2019 roku za zabytkowy budynek płacono 9,3 mln zł. Sam obrót rynkowy był niższy. Wydano ok. 200 mln zł na zakupy kamienic oraz ich udziałów. Mówimy tu o spadku w wysokości 50 proc. – podkreślił podczas kwietniowej konferencji Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań Krzysztof Bartuś, analityk Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości. Obecnie od 20 do 40 proc. mieszkań zlokalizowanych w krakowskich kamienicach uznaje się za pustostany. »

 • 7
  data: 20.04.2021

  Rynek biurowy w Polsce

  Choć stolica Małopolski w 2020 roku zanotowała największy przyrost powierzchni biurowej, to Katowice obecnie w budowie mają 200 tys. mkw. takiej powierzchni, podczas gdy w Krakowie jest to ok. 160 tys. mkw. W przyszłym roku albo nawet już w tym, Kraków nie będzie liderem, jeżeli chodzi o ilość oddanej nowej powierzchni biurowej. »

 • 8
  data: 20.04.2021

  Mieszkańcy będą dalej wypychani z centrum

  Rozwój inwestycji hotelowych w Krakowie postępuje intensywnie od kilku lat. Kamienice są adaptowane na obiekty noclegowo-usługowe, a mieszkańcy wypychani poza centrum. Im dalej od Rynku Głównego, tym większy jest udział budynków mieszkalnych. »

 • 9
  data: 27.08.2020

  At Office – biura na miarę nowych potrzeb

  Bezpieczeństwo pracowników zyskuje dziś nowy wymiar i wymaga niestandardowych rozwiązań. Takie właśnie proponuje Grupa BUMA, zachęcając do krótkoterminowego najmu elastycznych powierzchni biurowych At Office w Krakowie i Wrocławiu. To biura doskonale zlokalizowane, z dogodną infrastrukturą, gdzie nowoczesność i technologia grają pierwsze skrzypce. »

 • 10
  data: 27.05.2020

  Dot Office otwiera drzwi przed nowymi najemcami

  Specjalna Strefa Ekonomiczna „Krakowski Park Technologiczny” nieustannie się rozrasta. Zagłębie krakowskich biurowców właśnie wzbogaciło się o kolejną inwestycję w kompleksie Dot Office - budynek L1. »

1
2
3
4
5
6

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Krzysztof Hojka Krzysztof Hojka
Rzeczoznawca majątkowy z Wrocławia. Ekspert wrocławskiego i dolnośląskiego rynku nieruchomości. »

Partnerzy Instytutu MRN